Житія святих,  Листопад

Священномученик Порфирій Колосовський, пресвітер

Місяця листопада на 14-й день

Священномученик Порфирій народився 9 вересня 1867 року в селі Довге Поле Васильсурського повіту Нижегородської губернії в сім’ї священнослужителя. Закінчив три класи в Нижегородській Духовній семінарії і спочатку почав своє служіння в Церкві як псаломщик. У 1893 році Порфирія Михайловича висвятили в сан священика.

У 1903 році священик Порфирій Колосовський був визначений настоятелем до церкви на честь Димитрія Солунського в селі Толба Сергачського повіту. На цій великій парафії, де, за офіційними даними, налічувалося понад три тисячі парафіян, отець Порфирій виконував не тільки обов’язки пастиря, а й викладав селянським дітям Закон Божий.

У 1901 році він був удостоєний першої нагороди – набедреника, а 1922 року благочинним був представлений до нагородження наперсним хрестом.

На початку 1920-х років отець Порфирій служив священиком на своїй батьківщині, у Спасо-Преображенській церкві в селі Довге Поле. Надалі, овдовівши, він став служити в Іллінській церкві в селі Варгани Лисковського району. Дві його дорослі доньки проживали окремо, і отець Порфирій, незважаючи на похилий вік, сам вів своє невелике господарство.

17 вересня 1937 року отця Порфирія заарештували співробітники Лисковського районного відділення НКВС за звинуваченням в антирадянській діяльності. Під час обшуку в його невеликій скромній квартирі змогли знайти тільки богослужбові книги та особисте листування.

Старому самотньому пастирю було висунуто звинувачення в тому, що він як активний учасник контрреволюційної диверсійно-терористичної повстанської організації, очолюваної попом Микольським, вів активну антирадянську агітацію за вихід із колгоспів, розповсюджував антирадянський наклеп на адресу керівників ВКП (б) і Радянського уряду, створював серед населення невдоволення і обурення радянською владою. Під час слідства його утримували під вартою в Горьківській в’язниці.

Згідно з єдиним протоколом допиту винним себе отець Порфирій не визнав.

11 листопада 1937 року Трійка НКВС засудила отця Порфирія до розстрілу. За два тижні, 26 листопада, священик Порфирій Колосовський був розстріляний і похований у спільній безвісній могилі.