Священномученик Петро Богородський, пресвітер p1dmtr8dut17kt5ep1hqhfccaia3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Петро Богородський, пресвітер

Місяця жовтня на 24-й день

Священномученик Петро (Петро Миколайович Богородський) народився 1878 р. у с. Іллінське-на-Півдні в сім’ї диякона. У 1926 р. висвячений у священника до Сохотського жіночого монастиря, а після його закриття переведений до с. Федорінське. О. Петро боровся з поширенням оновленої єресі, за що три роки провів у північному засланні, де ледве не помер від голоду та тифу. Повернувшись, служив священником у с. Давидівське, а потім в Успенській церкві у м. Пошехоннє. За активну протидію відновленню о. Петра в 1936 р. було заарештовано, звинувачено в “організації контрреволюційної групи, проведенні нелегальних зборищ, протидії зняттю дзвонів, допомоги засланому духовенству”. Засуджений до восьми років ув’язнення і в 1938 р. прийняв мученицьку смерть у Севвостлазі на Далекому Сході в бухті Ногаєва.