Священномученик Петро Озерецьковський, пресвітер p1dmamffvlmsu1dq15hdf77tq3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Петро Озерецьковський, пресвітер

Місяця жовтня на 8-й день

Священномученик Петро народився 10 червня 1889 року в селі Єганово Бронницького повіту Московської губернії в сім’ї псаломщика Олександра Миколайовича Озерецковського. У 1903 році Петро закінчив Донське Духовне училище і вступив до Московської Духовної семінарії. Після закінчення семінарії з 1909 по 1912 рік працював учителем. У 1912 році його висвятили на священика до храму Іоанна Предтечі села Новорождествено Бронницького повіту, де він служив протягом 25 років до самого його закриття в 1937 році.
У нову хвилю гонінь у жовтні 1936 року Мособлвиконком ухвалив рішення про закриття і знесення храму в селі Новорождествено. Отець Петро з головою церковної ради Надією Кисловою їздили до Москви в Синод за порадою – як можна перешкодити закриттю храму. Там їм порадили написати клопотання до ВЦВК. 11 травня 1937 року віряни отримали у відповідь постанову ВЦВК про закриття храму.
Отець Петро перейшов служити в єдиновірчий храм Михаїла Архангела села Михайлівська слобода Раменського району. Але служити там йому довелося недовго. 4 вересня 1937 року його заарештували за звинуваченням у контрреволюційній діяльності та взяли під варту в Таганську в’язницю.
17 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила отця Петра до розстрілу. Священик Петро Озерецьковський був розстріляний 21 жовтня 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.