Житія святих,  Листопад

Священномученик Петро Орленков, пресвітер

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Петро народився 25 грудня 1876 року у селі Воскресенському Бронницького повіту Московської губернії у священника Ізмаїла Орленкова.
Петро Ізмаїлович у 1890 році закінчив Донське Духовне училище, у 1896 році – Московську Духовну семінарію і був висвячений у сан священника. Служив у храмах Московської єпархії. У 1930 році він був призначений служити до Воскресенського храму в село Кондрево Коломенського району. У липні 1937 року церкву під приводом нібито поганого стану будівлі було закрито.
28 жовтня 1937 року отця Петра було заарештовано за звинуваченням у контрреволюційній діяльності та ув’язнено у місті Коломні. Було викликано лжесвідків.
15 листопада 1937 року трійка НКВС засудила священника до розстрілу. Священника Петра Орленкова розстріляли наступного дня, 16 листопада 1937 року, і поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.