...
Житія святих,  Листопад

Священномученик Павел Андрєєв, пресвітер

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Павло Аркадійович Андрєєв народився 1880 року в селі Анніно Курської губернії в сім’ї селянина. Павло закінчив Курську духовну семінарію і Санкт-Петербурзьку духовну академію і 14 липня 1902 року був висвячений на священника. Служіння у вівтарі поєднував із викладацькою діяльністю.

Отець Павло з 1920 по 1929 роки служив настоятелем у різних церквах Маріупольської губернії. У 1923 році був возведений у сан протоієрея, в 1924 році призначений благочинним усіх церков міста Маріуполя, з 1925 по 1928 рік виконував посаду уповноваженого з управління Маріупольським вікаріатством. За старанні труди на благо Церкви отець Павло був нагороджений багатьма церковними нагородами.

У 1927 році батюшку заарештували за звинуваченням в антирадянській агітації, яку не змогли довести, і після двох місяців ув’язнення його було звільнено.

У лютому 1929 року отець Павло був призначений настоятелем церкви Воскресіння Словущого на Остоженці в Москві, а в липні – ключарем московського Богоявленського кафедрального собору, що в Дорогомилові.

21 березня 1932 року ОДПУ заарештувало священника за звинуваченням в антирадянській діяльності та ув’язнило в Бутирській в’язниці. Він був засуджений до трьох років заслання до Казахстану і відправлений в Алма-Ату. Повернувшись із заслання 1935 року, отець Павло служив настоятелем різних церков Волоколамського району, 1937 року його призначили благочинним православних парафій Волоколамського, Шаховського і Лотошинського районів.

7 жовтня 1937 року його заарештували з іншими священниками і черницями Волоколамського району та ув’язнили в місті Волоколамську. Батюшку звинувачували в контрреволюційній та антирадянській агітації. 14 листопада 1937 року священник Павло Андрєєв був засуджений до розстрілу. Розстріляний 16 листопада на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2001 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку