...
Священномученик Парфеній Грузинов, пресвітер p1drcsi74g86uo4d1r8012o9se83
Житія святих,  Лютий

Священномученик Парфеній Грузинов, пресвітер

Місяця лютого на 13-й день

Священномученик Парфеній народився 30 січня 1874 року в селі Рязанці Богородського повіту Московської губернії в сім’ї псаломщика Василя Грузинова, який прослужив тридцять років у Троїцькій церкві в Рязанцях. Він помер, коли Парфенію виповнилося одинадцять років. Після смерті чоловіка мати Парфенія, Параскева Петрівна, стала працювати проскурницею в П’ятницькій церкві при Троїце-Сергієвій Лаврі. Восьми років Парфеній був відданий вчитися в міське училище. У 1890 році він закінчив Перервинське духовне училище, у 1896-му – Віфанську Духовну семінарію, а в 1900-му – Московську Духовну академію.
У 1901 році Парфеній Васильович був направлений псаломщиком в один із храмів Москви; з цього часу і до 1933 року він служив у московських храмах псаломщиком. У 1933 році його висвятили на священника до одного з храмів Москви, а в 1935 році направили служити в Михайло-Архангельський храм у село Михайлівське Звенигородського району Московської області.
У другій половині 1937 року знову почалися масові арешти, і співробітники НКВС стали викликати свідків для дачі показань. У перших числах лютого 1938 року було допитано таких свідків і в селі Михайлівському.
Один із них показав, що влітку 1937 року він, підійшовши до огорожі церкви і побачивши священника, взяв у нього три рублі в борг, на які купив собі хліба. “Гроші я ці до цього часу Грузинову не віддав, і він їх із мене не питав, – сказав свідок. – Крім збіговиськ на квартирі Грузинова, я помічав, що він збирає вірян улітку де-небудь у полі біля лісу і щось їм розповідає. Щоразу після цих збіговиськ завжди виходять якісь прориви в колгоспі, були випадки псування косарок під час збирання вівса через те, що в полі виявилися набиті кілки, об які часто ламалися косарки, а також був випадок під час косовиці жита 1937 року: трактор потрапив у замасковану яму, унаслідок чого утворився простій на цілий день. Усі ці шкідницькі дії виходили на другий-третій день після того, як був збір вірян Грузиновим”.
Допитаний як свідок голова сільради показав, ніби отець Парфеній говорив, що “радянська конституція – липовий закон, релігійний закон – найкращий для всіх людей. Він закликав вірян до зміцнення віри. У середині травня Грузинов серед вірян поширював агітацію, щоб колгоспники не виходили на роботу, чим зірвав весняну посівну”.
На підставі таких свідчень було складено довідку на арешт священника, і 15 лютого 1938 року отця Парфенія заарештували, помістили до в’язниці в місті Можайську і наступного дня допитали.
Цим допитом слідство було закінчено, і 19 лютого 1938 року трійка НКВС засудила отця Парфенія до розстрілу. Священник Парфеній Грузинов був розстріляний 26 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку