Житія святих,  Листопад

Священномученик Олексій Веселовський, пресвітер

Місяця листопада на 28-й день

Священномученик Олексій народився 15 лютого 1873 року в селі Губине Можайського повіту Московської губернії в родині псаломщика. В 1887 закінчив Перервінське Духовне училище, в 1894 – Віфанську Духовну семінарію і працював учителем народної школи. У 1908 році Олексій Олександрович був висвячений на священика до Введенського храму в селі Клементьєво Рузського повіту Московської губернії, де прослужив до 1910 року. Потім протягом 26 років, з 1911 по 1937 рік, отець Олексій служив у храмі Різдва Богородиці у селі Стара Руза Рузського району Московської області.
Тверда віра та ревність отця Олексія викликали переслідування з боку влади. У двадцяті роки священика позбавили виборчих прав, його господарство було реквізовано, а 1930 року отця Олексія було заарештовано і вислано з Рузького району. Через два роки він повернувся до Старої Рузи і продовжив пастирське служіння на колишньому місці.
На момент арешту священик залишився один – його дружина померла, а троє дітей виросли і жили окремо, і отець Олексій повністю присвятив себе служінню Церкви. Незважаючи на загрозу нових репресій і здоров’я, що слабшає, він продовжував проповідь Христа.
Заарештували отця Олексія 29 листопада 1937 року за звинуваченням у проведенні активної контрреволюційної агітації та ув’язнили до Бутирської в’язниці міста Москви. Під час допиту слідчого цікавили зв’язки отця Олексія, але він нікого не назвав. Також не визнав він і звинувачення у контрреволюційній діяльності.
Рішенням судової трійки при Управлінні НКВС СРСР у Московській області від 5 грудня 1937 року отця Олексія Веселовський було засуджено до розстрілу. Страта священика відбулася 11 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою, де він і був похований у невідомій спільній могилі.