Житія святих,  Жовтень

Священномученик Олексій Москвин, пресвітер

Місяця жовтня на 21-день

Священномученик Олексій Москвин народився 17 березня 1891 року у місті Бежецьку Тверської губернії та походив із родини військового. Він закінчив Тверську Духовну Семінарію у 1912 році, після чого прийняв священний сан та був призначений до церкви села Савцино Тверської губернії, де прослужив майже 18 років.
6 лютого 1930 року отець Алексій та ще 10 людей з навколишніх сіл були заарештовані за хибним обвинуваченням у участі «в куркульському антирадянському угрупованні», батюшка був засуджений на заслання до Північного краю. У 1933 році майбутній священномученик повернувся до Калінінської області та був визначений до храму села Борискове Кесовогорського району Тверської області.
8 жовтня 1937 року ієрей Олексій Москвин був знову заарештований, ув’язнений у кашинську в’язницю та звинувачений у контрреволюційній діяльності, спрямованій на розвал колгоспів. Отець Олексій винним себе не визнав і був розстріляний 3 листопада 1937 за вироком від 1 листопада. Реабілітовано 10 вересня 1989 року. Уславлений Архієрейським Собором РПЦ 2000 року.