...
Священномученик Олексій Лєбєдев p1b8ji2359f3g1pbk18591ebvnm93
Житія святих,  Лютий

Священномученик Олексій Лєбєдев

Місяця лютого на 4-й день

Священномученик Олексій народився 8 жовтня 1876 року в селі Астаф’єво Подільського повіту Московської губернії в сім’ї священика Миколи Лебедєва. У 1891 році Олексій закінчив Перервинське духовне училище, у 1897 році – Московську Духовну семінарію. Він одружився з дівицею Євгенією і 1902 року був висвячений на священика і служив у храмі в селі Косяково неподалік від міста Воскресенська. Потім він був переведений до храму в селі Абакшино Бронницького району.
Перший раз отець Олексій був заарештований, коли служив у селі Косякове. Його звинуватили в тому, що він допустив збір грошей на ремонт церкви, за що суд оштрафував його на 250 рублів. Вдруге священик був заарештований за те, що здійснив відспівування небіжчика без документа про реєстрацію смерті, і знову засуджений до штрафу в 250 рублів.
Наприкінці тридцятих років, під час найжорстокішого гоніння на Російську Православну Церкву, Бронницький відділ НКВС ухвалив рішення про арешт священика Олексія Лебедєва. Отця Олексія заарештували в ніч із 25-го на 26 січня 1938 року і ув’язнили в Таганській в’язниці в Москві. 29 січня слідчий допитав його.
– Слідству відомо, що ви займалися антирадянською агітацією. У чому визнаєте себе винним?
– Антирадянською агітацією я не займався і ні в чому не визнаю себе винним.
– Ви говорите неправду. Слідство має точні дані, що ви в липні 1937 року поширювали антирадянські настрої, висловлювали невдоволення радянською владою. Дайте з цього питання свідчення.
– Можу пояснити одне. Партія і радянська влада борються з релігією, пригнічують її, називають опіумом, але я… вихований у релігійних переконаннях. Хоч і не буде церков – я буду вірити.
– У жовтні 1937 року ви говорили про можливість майбутньої війни і поширювали пораженські настрої. Підтверджуєте це?
– Щодо війни і пораженських настроїв – я ніколи і ніде не говорив.
На цьому допити було закінчено, і 8 лютого слідчі матеріали було передано начальником відділення НКВС Бронницького району Ратнером на розгляд трійки. 11 лютого трійка НКВС засудила отця Олексія до розстрілу. Священик Олексій Лебедєв був розстріляний 17 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку