Священномученик Олексій Княжеський p1dqs7dhfqnu917um8hq15b81s2h3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Олексій Княжеський

Місяця лютого на 4-й день

Священномученик Олексій Ілліч Княжеський народився 1884 року в селі Урей Краснослобідського повіту Пензенської губернії в сім’ї селянина. Закінчив духовну семінарію і був висвячений на священика до храму в селі Оріхове Глуховської волості Арзамаського повіту Нижегородської губернії.

1929 року отець Олексій був звинувачений у “привласненні собі релігійними або церковними організаціями адміністративних, судових чи інших публічно-правових функцій і прав юридичних осіб” і засуджений до штрафу в триста рублів, а 1930 року за несплату податків – до конфіскації майна та 3 років висилки за межі Нижегородського краю.

У 1931 році отець Олексій оселився в селі Великий Двір Талдомського району Московської області і служив у сільській церкві.

26 січня 1938 року його заарештували й ув’язнили в Бутирській в’язниці в Москві. Лжесвідки показали, що священик виступав проти виборів до Верховної Ради, закликав не виходити на роботу в колгосп у релігійні свята, з його приходом у селі збільшилася кількість вірян, хрещень дітей і вінчань. Звинуватили батюшку і у виголошенні проповідей контрреволюційного змісту. Трійкою НКВС священик Олексій Княжеський був засуджений до розстрілу. Розстріляний 17 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 7 травня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.