...
Житія святих,  Лютий

Священномученик Олександр Тализін, пресвітер

Місяця лютого на 7-й день

Священномученик Олександр народився 15 серпня 1870 року в селі Типня Весьєгонського повіту Тверської губернії в родині священика Іоанна Тализіна. Після закінчення Духовної семінарії Олександр Іванович був висвячений на священика і служив у храмах Тверської єпархії. У 1928 році, під час гонінь на Православну Церкву, отець Олександр був заарештований, звинувачений в антирадянській агітації і засуджений до двох років заслання. Повернувшись 1930 року до Тверської області, його направили служити до храму в селі Шабликіно Краснохолмського району, він прослужив тут до свого арешту.
Отець Олександр був заарештований 10 лютого 1938 року і ув’язнений у в’язницю в Красному Холмі. Відразу ж після арешту його допитали.
– Назвіть ваші зв’язки в Краснохолмському районі і поза Краснохолмським районом, – сказав слідчий, бажаючи отримати від священика якомога більше відомостей.
– Будь-яких зв’язків як у Краснохолмському районі, так і поза Краснохолмським районом я ні з ким не маю, крім своїх синів. Один мій син працює на станції Червоний Холм – ремонтує колії, а другий у столярній майстерні в Красному Холмі.
– Дайте слідству правдиві свідчення про вашу антирадянську і контрреволюційну роботу, що проводиться вами серед селянства.
– Я будь-якої антирадянської агітації не вів і не веду і винним себе в цьому не визнаю.
На цьому допит було закінчено, і слідчий, не маючи матеріалів, що доводять склад злочину, викликав чергових свідків, і ті підписали необхідні свідчення.
12 лютого слідство було закінчено і передано на розгляд трійки НКВС. Наступного дня, 13 лютого, трійка НКВС засудила отця Олександра до розстрілу. Священик Олександр Тализін був розстріляний 20 лютого 1938 року і похований у невідомій спільній могилі.

Знайшли помилку