Житія святих,  Лютий

Священномученик Олександр Тализін пресвітер

День пам'яті (н. ст.)

Місяця січня на 22-й день — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне) / лютого на 7-й день

Священномученик Олександр народився 15 серпня 1870 року в селі Типня Весьєгонського повіту Тверської губернії в родині священника Іоанна Тализіна. Після закінчення духовної семінарії Олександр Іванович був висвячений на священника і служив у храмах Тверської єпархії. У 1928 році, під час гонінь на Православну Церкву, отець Олександр був заарештований, звинувачений в антирадянській агітації і засуджений до двох років заслання. Повернувшись 1930 року до Тверської області, він був направлений служити до храму в селі Шабликіно Краснохолмського району, де прослужив до свого арешту.
Отець Олександр був заарештований 10 лютого 1938 року і ув’язнений до в’язниці в Красному Холмі. Відразу ж після арешту його допитали.
— Назвіть ваші зв’язки в Краснохолмському районі і поза Краснохолмським районом, — сказав слідчий, бажаючи отримати від священника якомога більше відомостей.
— Будь-яких зв’язків як у Краснохолмському районі, так і поза Краснохолмським районом я ні з ким не маю, крім своїх синів. Один мій син працює на станції Червоний Холм — ремонтує колії, а другий у столярній майстерні в Красному Холмі.
— Дайте слідству правдиві свідчення про вашу антирадянську і контрреволюційну роботу, що проводиться вами серед селянства.
— Я будь-якої антирадянської агітації не вів і не веду і винним себе в цьому не визнаю.
На цьому допит було закінчено, і слідчий, не маючи матеріалів, що доводять склад злочину, викликав чергових свідків, і ті підписали необхідні свідчення.
12 лютого слідство було закінчено і передано на розгляд трійки НКВС. Наступного дня, 13 лютого, трійка НКВС засудила отця Олександра до розстрілу. Священник Олександр Тализін був розстріляний 20 лютого 1938 року і похований у невідомій спільній могилі.