Житія святих,  Жовтень

Священномученик Олександр Воздвиженський, пресвітер

Місяця жовтня на 31-й день

Священномученик Олександр народився 29 серпня 1876 року в селі Ведерниці Дмитрівського повіту Московської губернії в сім’ї диякона. Закінчив Дмитрівське Духовне училище та Віфанську Духовну семінарію; 1901 року був висвячений у сан диякона. У 1903 році диякон Олександр був висвячений на священика до храму в селі Богослово Богородського повіту Московської губернії, де служив до 1917 року, а потім був переведений до храму села Турово Серпухівського повіту. В 1931 він став служити в храмі в селі Казанське Павлово-Посадського району, а в 1935 був переведений в Микільську церкву в селі Ново-Загар’я того ж району. У 1935 році отець Олександр був зведений у сан протоієрея.
У другій половині тридцятих років безбожна влада прийняла рішення про початок найжорстокіших гонінь за всі двадцять років свого правління. Щоб зазнати арешту, достатньо було бути церковнослужителем.
7 жовтня 1937 року отця Олександра було заарештовано і ув’язнено у місті Ногинське. Наступного дня слідчий допитав священика.
Було допитано свідків, але вони нічого переконливого на доказ антидержавної діяльності священика не показали.
25 жовтня трійка НКВС засудила отця Олександра до розстрілу. Протоієрей Олександр Воздвиженський був розстріляний 13 листопада 1937 року і похований у невідомій спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.