...
Священномученик Олександр Парусников, пресвітер p1dneu58044ja1pnegoo9s11ksk3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Олександр Парусников, пресвітер

Місяця листопада на 3-й день

Священномученик Олександр Миколайович Парусніков народився 1891 року в селі Альошино Дмитровського повіту Московської губернії. Його батько і дядько були священниками, а старший брат навчався у Віфанській духовній семінарії. Олександр закінчив Ризьке духовне училище і Віфанську семінарію. У 1913 році він одружився і був висвячений спочатку на диякона і незабаром на священника. У 1914 році отець Олександр був призначений настоятелем храму в селі Велике Іванівське Бронницького повіту, а в 1924 році – настоятелем Знам’янського храму в селі Кузьмінське Міхневського району Московської області. Незабаром батюшку звели в сан протоієрея і призначили благочинним Міхневського району.

У грудні 1929 року отець Олександр був заарештований Серпуховським окружним відділом ОДПУ і утримувався під вартою протягом місяця за звинуваченням у контрреволюційній діяльності.

У 1934 році багатодітну сім’ю Паруснікових виселили з будинку, в якому влаштували колгоспний клуб. Їх прихистила парафіянка храму, у якої вони прожили зиму, потім продали корову і на ці гроші побудували дерев’яний будинок. Отець Олександр регулярно звершував богослужіння, часто він був один у порожньому храмі. У 1930-х роках із храму вкрали срібне начиння, і батюшка змушений був забирати начиння, що залишилися додому. Отець Олександр як благочинний багато їздив селами району і духовно опікувався своїми парафіями, оскільки безліч храмів було закрито.

30 жовтня 1937 року отця Олександра заарештували, звинувативши в контрреволюційній діяльності та антирадянській агітації. Нікого не обмовивши, він не визнав себе винним за жодним пунктом обвинувачення. 14 листопада 1937 року трійка НКВС засудила протоієрея Олександра до розстрілу. Розстріляний 16 листопада 1937 року і похований у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку