...
Житія святих,  Травень

Священномученик Олександр, єпископ Єрусалимський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 16-й день / грудня на 12-й день

Святий священномученик Олександр, котрий доблесно подвизався і постраждав за віру Христову, був одним із численних учнів, яких славнозвісний учитель Церкви III століття Климент Александрійський збирав біля себе в Александрії, і перебував у тісній дружбі з Орігеном. На початку III століття святий Олександр був поставлений єпископом у Флавії, в Каппадокії.

Під час гоніння Септимія Севера за ревність до віри Христової він зазнавав ув’язнення в темниці, де нудився кілька років. Після звільнення із ув’язнення святий захотів вклонитися святим місцям в Єрусалимі, де його зустріли народ і пустельники, сповіщені з Неба про його прибуття, і за ясним небесним одкровенням він був обраний співправителем старого патріарха Єрусалимського Наркісса. Протягом цілого покоління, тридцять вісім років святий Олександр мудро керував Єрусалимською церквою. Він був відомий своєю любов’ю до просвіти.

При Єрусалимській церкві він влаштував власним коштом значну бібліотеку із книжок Священного Писання та творів християнських письменників, які існували на той час. Під час гоніння Декія святий Олександр був викликаний до Кесарії Палестинської на суд і там вдруге сповідав Христа. Кинутий у в’язницю, він пробув там досить тривалий час і там же віддав дух свій Господу.

Знайшли помилку