Священномученик Олександр, єпископ Єрусалимський p1e9e8ck2q184c6421j6h6i1ffp4
Житія святих,  Травень

Священномученик Олександр, єпископ Єрусалимський

Місяця травня на 16-й день

Святий священномученик Олександр, який доблесно подвизався і постраждав за віру Христову, належав до численних учнів, яких славнозвісний учитель Церкви III століття Климент Александрійський збирав біля себе в Александрії, і перебував у тісній дружбі з Орігеном. На початку III століття святий Олександр був поставлений єпископом у Флавії, в Каппадокії. Під час гоніння Септимія Севера за ревність до віри Христової він зазнавав ув’язнення в темниці, в якій нудився кілька років. Після звільнення з ув’язнення святий захотів вклонитися святим місцям в Єрусалимі, де його зустріли народ і пустельники, сповіщені згори про його прибуття, і за ясним небесним одкровенням його було обрано співправителем старого патріарха Єрусалимського Наркісса. Протягом цілого покоління, 38 років святий Олександр мудро керував Єрусалимською церквою. Він був відомий своєю любов’ю до просвіти.

При Єрусалимській церкві він влаштував власним коштом значну бібліотеку з книжок Священного Писання та творінь християнських письменників, що існували на той час. Під час гоніння Декія святий Олександр був викликаний у Кесарію Палестинську на суд і там вдруге сповідав Христа. Кинутий у в’язницю, він пробув там досить тривалий час і там же віддав дух свій Господу.