Священномученик Олександр Адріанов, пресвітер p1dnsnt6531irktbb1bvh1d75svr3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Олександр Адріанов, пресвітер

Місяця листопада на 12-й день

Священик Олександр Адріанов, настоятель Трьохсвятительського храму Нижньо-Туринського заводу Єкатеринбурзької єпархії, був ревним і гідним пастирем, який багато попрацював як законовчитель, член різних комітетів та товариств. Все його життя було сповнене служінню своїй пастві, діяльною любов’ю до ближніх.

Восени 1918 року на Середньому Уралі точилися активні бої між Білою та Червоною арміями. Нижньо-Туринський завод та його околиці знаходився під владою більшовиків, які жорстоко поводилися з місцевим населенням, у тому числі і зі священиками. У зв’язку з вбивствами кількох священнослужителів більшість тих, хто залишився, залишили місця свого служіння. Єдиний, хто продовжував служіння на своєму приході, виконуючи всі належні богослужіння та проповідуючи, був отець Олександр Адріанов.

8/21 листопада отця Олександра було заарештовано прямо у храмі під час святкового богослужіння та відвезено на станцію Вия, яка знаходилася недалеко від Нижньо-Туринського заводу.

12/25 листопада отця Олександра було розстріляно. За свідченням Шипіцина, колишнього червоноармійця, учасника розстрілу, «коли Туринського попа Адріанова вели на розстріл, він твердив «Господи помилуй, Господи помилуй мене, грішного!», тихо так, напівпошепки». Тіло отця Олександра було знайдено за п’ять днів, трохи присипане снігом, зі схрещеними на грудях руками.

7 березня 2018 р. рішенням Священного Синоду (журнал №6) священномученик Олександр Адріанов включений до місяцяслів Руської Православної Церкви з визначенням святкування дня пам’яті 25 листопада.