...
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Миколай, пресвітер

Місяця жовтня на 13-й день

Священномученик Миколай народився 11 листопада 1874 року в селі Секретарка Самарської губернії в родині псаломщика.
Закінчивши Самарську духовну семінарію був призачений псаломщиком. У 1900 році висвячений в сан священика.
Після революційних подій 1917 року у країні розпочалася громадянська війна. У 1919 році отець Микола разом з сім’єю вирушив до Сибіру. 1924 року отця Миколу було призначено настоятелем Микільської церкви села Ординського Новосибірської єпархії де і прослужив до дня свого арешту 1937 року.
За старанне служіння Церкви Христової та мужнє протистояння обновленському розколу був призначеним  благочинним Ординського округу.
Під час чергової хвилі жорстоких переслідувань на Церкву протоієрей Микола Єрмолов був заарештований 1937 року і поміщений спочатку в камеру попереднього ув’язнення при, а потім переведений до в’язниці в місті Новосибірську.
Протоієрей Микола Єрмолов та священик Інокентій Кікін були розстріляні 26 жовтня 1937 року в Новосибірську та поховані у спільній невідомій могилі.
Пам’ять священномученика Миколи відбувається в день їхньої мученицької кончини 13 (26) жовтня, а також у день святкування Собору новомучеників і сповідників Російських 25 січня (7 лютого), якщо цей день збігатиметься з недільного дня, а якщо цей день не співпаде з неділею вдень, то найближчої неділі після 25 січня (7 лютого), а також 10 (23) червня вдень святкування Собору Сибірських святих.

 

Знайшли помилку