...
Священномученик Миколай Кулигін p1auf5srvp1i4tk6q44k1qj3eft3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Миколай Кулигін

Місяця жовтня на 1-й день

Священномученик протоієрей Миколай Петрович Кулігін народився 1870 року в селі Посолодине Лузького повіту Санкт-Петербурзької губернії. У 1884 році Миколай вступає до Петербурзької Духовної семінарії і по закінченні її в 1892 стає студентом першого курсу академії. Через чотири роки, 1896 року, Миколай закінчує її зі ступенем кандидата богослов’я. Незабаром після цього він визначається на священицьку вакансію свого отця, до храму рідного села Посолодине, де протікають перші п’ять років його пастирського служіння, які він поєднує з виконанням обов’язків благочинних храмів 2-го Лузького округу.
9 жовтня 1902 року резолюцією правлячого архієрея отець Миколай призначається настоятелем Великоохтинської Свято-Духівської церкви Санкт-Петербурга. 5 лютого 1905 року він переводиться на місце настоятеля Покровської церкви села Рибальське. У Рибальському отець Миколай прослужить все своє життя, аж до розстрілу в 1937 році.
Арешт отця Миколая відбувся 26 червня 1937 року, його звинуватили у контрреволюційній пропаганді серед населення села Рибальське. «Жодної я контрреволюційної пропаганди серед населення не вів», – відповів на першому допиті заарештований. Через тиждень тюремного тиску його викликали на другий допит. Було ще 10 днів утримання в камері, а може, і в карцері. І на третьому допиті священномученик сміливо заперечує всі сфабриковані проти нього звинувачення. Четвертий та останній допит 8 серпня був очною ставкою. Ще цілих два місяці після цього провів отець Миколай у першій слідчій в’язниці Ленінграда в очікуванні вироку. І лише 7 жовтня цей вирок про найвищу міру покарання було винесено особливою трійкою управління НКВС у Ленінградській області.
Розстріляний протоієрей Миколай був 14 жовтня 1937 року, у день свята Покрови Пресвятої Богородиці, – престольного свята тієї церкви, де пройшло земне служіння цього пастиря.

Знайшли помилку