Житія святих,  Листопад

Священномученик Нестор Панін, пресвітер

Місяця листопада на 9-й день

Нестор Прокопович Панін народився 1881 року в місті Семипалатинську. Обравши шлях пастиря, він закінчує Томську Духовну семінарію і висвячується до семипалатинського Воскресенського собору. За багаторічне старанне служіння отець Нестор був зведений у сан протоієрея.
Священномученика заарештовують 28 серпня 1937 року на свято Успіння. За звинуваченням НКВС він «член контрреволюційної шпигунської організації церковників». Батько Нестор не визнав своєї провини і відмовився давати свідчення, обмовляючи будь-кого. 19 листопада трійка НКВС засудила священика до розстрілу. О другій годині ночі 22 листопада о. Нестора Паніна розстріляли. 2000 року архієрейський собор Руської Православної церкви прославив у лику святих священномученика протоієрея Нестора.