Житія святих,  Лютий

Священномученик Миколай Морквин

Місяця лютого на 15-й день

Священномученик Миколай народився 15 травня 1889 року в селі Ільгощі Кашинського повіту Тверської губернії в сім’ї псаломщика Петра Морковіна. У 1913 році він закінчив Тверську Духовну семінарію і одружився з дівицею Марією. Згодом у них народилося шестеро дітей. У 1913 році Миколу Петровича висвятили на священника до храму в селі Петрівському Кімрського повіту, потім, уже після революції, його перевели до храму в селі Лосєве Горицького району. У 1929 році священика з дружиною було заарештовано. 19 лютого слідчий, допитуючи священника, запитав:
– Ви обвинувачуєтеся в систематичному проведенні вами серед колгоспників контрреволюційної агітації, у свідомій протидії опрацюванню і вивченню нової сталінської конституції СРСР і положення про вибори до Верховної Ради СРСР. Визнаєте себе в цьому винним?
– Пред’явлене мені обвинувачення я заперечую і винним себе в ньому не визнаю, – відповів священник.
На цьому допити і саме слідство було закінчено. 26 лютого 1938 року трійка НКВС засудила отця Миколая до розстрілу. Священника Миколу Морковина було розстріляно 28 лютого 1938 року, його поховали в безвісній спільній могилі.