Священномученик Миколай Добролюбов, пресвітер p1drahsrefrdm1efjr4g1k0vc2s3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Миколай Добролюбов, пресвітер

Місяця лютого на 13-й день

Священномученик Миколай народився 20 квітня 1875 року в селі Маврино Богородського повіту Московської губернії в сім’ї церковнослужителя Олексія Добролюбова. Микола закінчив Заіконоспаське духовне училище і з 1891-го до 1893 року був позаштатним псаломщиком в Іоанно-Богословській церкві при Віфанській Духовній семінарії. З 1894-го по 1900 рік він служив позаштатним псаломщиком у Сергіївському храмі при лікарні Лепехіна в Москві. У 1901 році Микола Олексійович склав іспити на звання вчителя і вступив учителем у Домодєдовську церковнопарафіяльну школу. З 1904-го до 1921 року він служив чиновником на Московському поштамті.
У 1921 році Миколу Олексійовича висвятили на диякона до Іоанно-Богословської церкви на Бронній вулиці в Москві. З 1926 року він служив у храмі великомученика Димитрія Солунського біля Тверських воріт. У 1933 році диякона Миколая висвятили на священника і направили служити до Борисоглібського храму цвинтаря Борисоглібський у Подільський район.
Отець Миколай був заарештований 24 січня 1938 року і ув’язнений у в’язницю в місті Серпухові. Наступного дня почалися допити.
19 лютого 1938 року отець Миколай був засуджений до розстрілу. Священник Миколай Добролюбов був розстріляний 26 лютого 1938 року на полігоні Бутове під Москвою і похований у невідомій спільній могилі.