Священномученик Микола Верещагін, пресвітер p1dm6aq75j1gjv865babmmjeor3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Микола Верещагін, пресвітер

Місяця жовтня на 4-й день

Священномученик Миколай народився 10 грудня 1893 року в селі Глібово Старицького повіту Тверської губернії в сім’ї священнослужителя Михайла Верещагіна. Освіту здобув у Тверській Духовній семінарії і був висвячений у сан священика вже в той час, коли почалися післяреволюційні гоніння. Служив у селі Глібово, де служив і його батько.
Коли влітку 1937 року почалися гоніння, співробітник Старицького НКВС, збираючи відомості про священнослужителів, які підлягають арешту і знищенню, допитав одного з селян села Глібова, який погодився лжесвідчити проти священика.
Незважаючи на отримані свідчення лжесвідків, НКВС не відразу заарештував священика. Тільки 20 вересня о. Миколай був заарештований і поміщений до в’язниці міста Ржева. Того ж дня слідчий допитав його. Священик твердо стояв на своєму, відмовляючись лжесвідчити, і допит був недовгим.
15 жовтня Трійка НКВС засудила о. Миколу до розстрілу. Священика Миколу Верещагіна розстріляли через день, 17 жовтня 1937 року.
Зарахований до лику святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.