...
Житія святих,  Листопад

Священномученик Микола Протасов, пресвітер

Місяця листопада на 6-й день

Микола Костянтинович Протасов народився 21 листопада 1867 року у селі Іванівське Плавського району Московської області у сім’ї священика о. Костянтина Протасова. Освіту здобув у Тульській духовній семінарії, яку закінчив у 1890 році. У 1890 р. він приймає сан священика.
Перший арешт відбувся 1930 року. Ієрей Микола був звинувачений у тому, що сприяв «невиконанню хлібозаготівель». Його засудили до 1 року позбавлення волі та 3 років висилки з Московської області. Як тільки він виходить із в’язниці, слідує наступний арешт. Цього разу священика звинувачують у «невиконанні держплатежів», йому належить 2 роки позбавлення волі та 5 років заслання.
Знову отця Миколая було заарештовано 5 січня 1937 року. На Особливому засідані при НКВС СРСР було сформульовано звинувачення: “висловлював терористичні настрої, спрямовані на підрив авторитету влади та знищення членів ВКП(б), вихваляв фашистські ідеї і поширював наклепницькі провокаційні чутки… антирадянська агітація…” Засудили до 5 років заслання в Казахстан.
Востаннє мученика за Христа заарештували 9 вересня того ж року в Казахстані майже відразу, як він прибув на місце заслання. Він проходив у «слідчій справі ієромонаха Гавриїла (Владимирова) та ін.». Отця Миколу засудили до найвищої міри покарання та розстріляли 19 листопада.

Знайшли помилку