Житія святих,  Листопад

Священномученик Микола Покровський

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Микола Дмитрович Покровський народився 1890 року в селі Архангельське Волоколамського повіту Московської губернії в сім’ї диякона. Закінчив Волоколамське духовне училище і Віфанську духовну семінарію. У 1915 році був висвячений у сан диякона і направлений у Хотьківський Покровський монастир поблизу Сергієва Посада. У 1916 році переведений на служіння до Москви в Троїцьку церкву на Самопливній вулиці. У 1919 році був висвячений на священика до того ж храму.

Після революції отця Миколая призвали в тилове ополчення Червоної армії, після звільнення з якого він знову став служити в Троїцькому храмі. У 1930 році отець Миколай був удостоєний сану протоієрея.

Влітку 1930 року було заарештовано двоюрідного брата отця Миколи священика Олександра Покровського, якого неправдиво звинуватили в “підготовці вчинення терористичних дій проти членів радянського уряду”. За підозрою в співучасті 6 жовтня 1930 року влада заарештувала і протоієрея Миколу та ув’язнила його в Бутирській в’язниці в Москві. Ніякої провини за собою отець Миколай не визнав. Незважаючи на це, він був засуджений до 3 років ув’язнення в концтабір. Повернувшись з ув’язнення, отець Миколай став служити настоятелем храму на честь Різдва Христового в селі Ямкино Ногінського району Московської області.

У листопаді 1937 року в селі Ямкине було призначено дільничні передвиборчі збори в приміщенні, яке раніше належало церкві, в якому безбожники влаштували клуб. Отця Миколая звинуватили в тому, що на ці збори прийшло мало людей, що він нібито агітував не відвідувати це приміщення. Знайшлися лжесвідки, які показали також, що отець Миколай виголошував проповіді антирадянського характеру.

Священика було звинувачено в контрреволюційній діяльності. Свою провину він твердо заперечував і нікого не обмовив. 1 грудня 1937 року трійкою НКВС у Московській області протоієрея Миколая Покровського було засуджено до розстрілу. 10 грудня 1937 року священномученик був розстріляний на полігоні Бутове під Москвою і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 26 грудня 2003 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку