Священномученик Микола Морковін Nikolay Morkovin
Житія святих,  Лютий

Священномученик Микола Морковін

Місяця лютого на 15-й день

Священномученик Микола Петрович Морковін народився 1889 року в селі Ільгощі Кашинського повіту Тверської губернії в сім’ї псаломщика. Закінчив Тверську духовну семінарію і одружився, у сім’ї народилося шестеро дітей. У 1913 році Миколу Петровича висвятили на священика. Спочатку служив у селі Петровському Кімрського повіту, потім – у селі Лосєве Горицького району. У 1929 році батюшку з дружиною заарештували за звинуваченням у відмові “від виконання… загальнодержавних завдань” (вони не змогли виплатити непосильні податки) і спротиві представникам влади (відмовилися віддавати речі, призначені дітям). Їх відправили на заслання до Вологодської області – отця Миколая на 5 років, матінку – на 2 роки.

У 1933 році отець Миколай повернувся і був направлений у Вознесенський храм у село Вознесення Кашинського району. 16 лютого 1938 року його заарештували й ув’язнили у в’язниці в Кашині. Звинуватили батюшку в проведенні серед колгоспників контрреволюційної агітації, що полягала в проведенні релігійних занять із віруючими жінками і відмові від підписки на державну позику. Священика Миколу Морковіна засудили до розстрілу. Страчений 28 лютого 1938 року і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.