Житія святих,  Жовтень

Священномученик Михіїаїл Ісаєв

Місяця жовтня на 20-й день

Народився 1875 року в селі Крилівка Чембарського повіту Пензенської губернії.
Закінчив Учительську Семінарію.
Служив у селі Студенки Липецького району Липецької області.
Заарештований у 1935 році за «участь у к/р групі, очолюваної єпископом Уаром (Шмаріним Петром Олексійовичем)», засуджений до п’яти років позбавлення волі. У таборі заарештовано – «перебуваючи на ділянці Тартаул, організувавшись у групу, проводив серед ув’язнених Тартаула к/р агітацію… перебуваючи на загальних підставах на відрядженні Тартаул, Ісаєв Михайло Васильович входив у к/р угруповання церковників, що проводило к/р діяльність. Це угруповання в кущах на березі річки влаштувало собі церкву, виклавши на березі вівтар, ікон і хрестів і в цій церкві та на квартирах членів своєї к/р групи систематично влаштовувалися богослужіння та молебні, а також бесіди, на яких велися к/р розмови та злісна к/р агітація». Розстріляно 2 листопада 1937 року.
Канонізовано 20 серпня 2000 року Архієрейським Собором Руської Православної Церкви.