Житія святих,  Лютий

Священномученик Михаїл Горбунов, пресвітер

Місяця лютого на 22-й день

Священномученик Михайло народився 2 вересня 1878 року в селі Селіверстово Пошехонського повіту Ярославської губернії в сім’ї селянина Петра Горбунова. Служив псаломщиком, а потім дияконом у храмі в селі Ракоболь. У 1923 році його висвятили на священника до Спаської церкви Пошехонського району. До 1935 року майже всі храми в районі були владою закриті, і отець Михайло оселився у свого брата в селі Селіверстово. Заробляв він тим, що, ходячи по селах, займався лагодженням годинників і предметів домашнього вжитку.
12 жовтня 1937 року отця Михаїла заарештували за звинуваченням у контрреволюційній діяльності, ходінні по селах з метою антирадянської агітації та участі в повстанській організації, і того самого дня його допитали.
– Вас заарештовано як учасника повстанської групи. Дайте свідчення! – зажадав слідчий.
– Учасником повстанської групи я не є і про наявність організації нічого не знаю, – відповів священник.
– Спілкуючись у середовищі колгоспників, ви проводили активну контрреволюційну повстанську агітацію. Розкажіть про це докладно.
– З колгоспниками я дійсно спілкуюся, але повстанської агітації не вів.
– Вам зачитують свідчення свідка, який викриває вас у контрреволюційній діяльності. Чи продовжуєте ви й тепер заперечувати її?
– Заперечую, свідок показує неправду.
– Ви брешете. Слідство вимагає дати правдиві свідчення!
– Ні, я контрреволюційної роботи не вів.
На цьому допити було закінчено. 15 жовтня трійка НКВС засудила отця Михайла до восьми років ув’язнення у виправно-трудовий табір. 23 жовтня 1937 року священник разом із ярославським етапом прибув у Кулойлаг. Але недовго він пробув в ув’язненні. Священник Михайло Горбунов помер 7 березня 1938 року в Кулойському виправно-трудовому таборі в Архангельській області, його поховали в безвісній могилі.