Житія святих,  Травень

Мученик Михаїл Вознесенський

День пам'яті (н. ст.)

Місяця травня на 19-й день / у неділю, найближчу до 25 січня, — Собор новомучеників і сповідників Церкви Руської (перехідне)

Мученик Михаїл народився 14 квітня 1900 року в слободі Фощувата Корочанського повіту Курської губернії в сім’ї священника Матфія Вознесенського, убитого безбожниками в 1919 році. Михаїл навчався в духовній семінарії в Бєлгороді, яку не встиг закінчити через революцію. Потім служив псаломщиком у храмах Бєлгородської єпархії, але в 1935 році був заарештований.

Під час судового засідання у його справі Михаїл Матфійович відкинув усі звинувачення. Тим не менш його було засуджено до п’яті років позбавлення волі і заслано на Далекий Схід.

У лютому 1938 року мученик Михаїл був заарештований в таборі. Йому висунули обвинувачення в рамках «Справи архієпископа Онуфрія (Гагалюка) та ін. Благовєщенськ, 1938 р.». Разом з іншими обвинуваченими він був засуджений до розстрілу і прийняв мученицьку кончину 1 червня того ж року в Благовєщенську.