...
Священномученик Михаїл Гусєв, пресвітер p1b1m8luebrf519uo10tp1tr812jq3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Михаїл Гусєв, пресвітер

Місяця листопада на 7-й день

Михаїл Гусєв народився 25 жовтня 1890 року в сім’ї священика. Михаїл Іванович у 1913 році був висвячений на священика і призначений у Серафимо-Дівіївський монастир.
У 1927 році монастир було закрито. У свято Різдва Пресвятої Богородиці міліціонер заборонив сестрам дзвонити до всеношної. Отець Михаїл тим часом готувався до служби. Він вийшов із храму дізнатися, чому не благовістять, адже дівіївські дзвонарки ніколи не запізнювалися. Тільки батюшка підбіг до дзвіниці, як одразу був заарештований.
Його відвезли до арзамасської в’язниці. Хвилюючись про долю чоловіка, Ніна Іванівна поїхала до села Пузо (зараз Суворове) до блаженної Марії Іванівни. Та сказала: «Він служитиме, де великі труби».
За два тижні отця Михаїла було звільнено. Незабаром його призначили настоятелем храму Святителя Миколая у Кулебаках, де був великий металургійний завод. Тоді став зрозумілим зміст слів блаженної про «великі труби».
За спогадами тих, хто його знав, батюшка вирізнявся добросердечністю, справедливістю, користувався любов’ю і повагою парафіян і сусідів, допомагав чим міг сестрам зруйнованої Дівіївської обителі, а також не забував дітей заарештованих.
Напередодні арешту отця Михаїла двічі викликали до НКВС, пропонуючи зректися сану. Заарештували отця Михаїла 31 серпня 1937 року. Тоді йому було 47 років. Він залишив дружині записку зі словами: «Не плач, не ропти- настав той час. На нас збулися слова Спасителя…» У провину йому поставили організацію біля Кулебакського району «контрреволюційної церковно-фашистської групи».
На слідстві священик поводився стійко, звинувачення категорично відкинув. Протоієрея Михаїла Гусєва було розстріляно напередодні дня свого ангела – свята Собору Архістратига Михаїла – 7/20 листопада.
У 2001 році священик Михаїл Гусєв був включений до Собору новомучеників і сповідників Руських.