...
Житія святих,  Листопад

Священномученик Макарій Соловйов, пресвітер

Місяця листопада на 16-й день

Макарій Арсенович Соловйов народився селі Скорнево Максатихинского району Тверської області 1876 року. Про період його життя від народження до першого арешту практично нічого не відомо, ми знаємо тільки, що він обрав духовний шлях і був висвячений у сан священика.
16 серпня 1930 року влада заарештовує отця Макарія в селі Дмитрівському Лихославльського району Тверської області. Звинувачення на процесах над священнослужителями в ті роки часто зводилися до статті «Пропаганда чи агітація, що містять заклик до повалення, підриву чи ослаблення Радянської влади». Не були оригінальними і слідчі, які ведуть справу священика Соловйова. Процес тривав менше місяця, і 10 вересня обвинуваченого засуджують на заслання на 3 роки.
13 листопада 1937 року відбувся другий арешт, який став для отця Макарія останнім. Через 14 днів, 27 листопада, трійкою УНКВС по Калінінській області за звинуваченням в «антирадянській агітації» його було засуджено до найвищої міри покарання – розстрілу. 29 листопада 1937 року ієрей Макарій Соловйов сподобився мученицькому вінцю.

Знайшли помилку