...
Священномученик Леонід Муравйов, пресвітер p1dn87b2a211khs1uto516icp9n3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Леонід Муравйов, пресвітер

Місяця жовтня на 29-й день

Священномученик Леонід народився 18 квітня 1868 року в селі Альошино Бронницького повіту Московської губернії у сім’ї священника Володимира Івановича Муравйова. Отець Володимир прослужив у Космодаміанській церкві в селі Альошино сорок три роки. У 1888 році Леонід Володимирович закінчив Московську духовну семінарію і став працювати учителем. У 1896 році він був висвячений на священника до Хрестовоздвиженської церкви в селі Мар’їнка Бронницького повіту, в якій прослужив сорок два роки, до дня свого арешту.
У 1931 році співробітники НКВС вирішили заарештувати та засудити отця Леоніда, звинувативши його в тому, що він завдав шкоди колгоспній власності: у колгоспі померли поросята, а оскільки колгосп помістив їх на обітницю до священника, у загибелі тварин звинуватили його. Однак, незважаючи на всі свідчення потрібних свідків, цього не вдалося довести, оскільки зі свідчень виходило, що загибель тварин винні самі колгоспники та ветеринар. Тоді влада вимагала від священника виконання твердого завдання, тобто він мав здати певну кількість сільськогосподарської продукції, чого він виконати не зміг, бо в нього її не було. 1932 року суд спочатку засудив отця Леоніда до конфіскації всього майна, але згодом вирок було скасовано.
Коли наприкінці тридцятих років стали більш жорсткими гоніння на Руську Православну Церкву, голова сільради, складаючи характеристику на священника, написав 16 березня 1938 року: «Муравйов… серед населення веде антирадянську розмову. Ходить будинками, хрестить новонароджених у брудних бочках». А один із місцевих жителів написав заяву в НКВС, що отець Леонід хрестить вдома у присутності учнів і це може погано вплинути на їхнє вчення.
У березні 1938 року слідчий допитав чергових свідків та місцевих начальників, які почали говорити, ніби отець Леонід займався антирадянською агітацією та хрестив місцевих жителів. До цієї справи було долучено протоколи допитів свідків за 1931 рік, у яких священника звинувачували у загибелі колгоспної живності. 31 березня 1938 року отця Леоніда було заарештовано і ув’язнено у місті Каширі.
Отець Леонід не потрапив у хвилю масових репресій і три з половиною місяці просидів ув’язнений, чекаючи на вирок. 16 липня 1938 року трійка НКВС засудила його до десяти років ув’язнення. Отця Леоніда відправили до Маріїнських таборів у Кемеровській області, але недовгим було його там перебування. Священник Леонід Муравйов помер ув’язнений 11 листопада 1941 року і був похований у невідомій могилі.

Знайшли помилку