Священномученик Ісмаїл Базилевський, пресвітер p1dnmss1d21jgg19eml1dtsr1kbp3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Ісмаїл Базилевський, пресвітер

Місяця листопада на 4-й день

Ізмаїл (Ісмаїл) Миколайович Базилевский народився 7 липня 1881 року в с. Ново-Макарівка Полянського (можливо Ново-Хоперського) повіту Воронезької губернії в сім’ї псаломщика. Усього в сім’ї було семеро дітей.
Ізмаїл  закінчив Воронезьку Духовну Семінарію. Служив учителем сільської школи. Протягом деякого часу працював управителем у поміщика Резнікова. Священний сан ієрея прийняв 1915 року. Служив: у селі Відскочне. У 1930 році церква була закрита, після чого Ізмаїл Миколайович оселився у Воронежі.
У Ізмаїла було 2 дітей: Олександр та Олександра.
Ізмаїл Миколайович Базилевський був заарештований у Воронежі 1940 року.
У березні 1941 року священник Ізмаїл Базилевський був етапований в Карлаг.
Вдруге заарештований у Карлазі 31 серпня 1941 року за звинуваченням у тому, що «систематично в липні-серпні 1941 р. серед ув’язнених висловлював контрреволюційні вигадки наклепницького характеру, вихваляв капіталістичний устрій». Підсудний Базилевський провину у звинуваченні не визнав.
4 листопада 1941 року священномученика визнали винним і присудили до рострілу.
Після закритого судового засідання суду священник Базилевський І. Н., не погодившись з винесеним вироком, подав касаційну скаргу до Верховного суду Казахської РСР, в якій повністю спростовував висунуті проти нього звинувачення, і просив призначити перегляд справи, але касаційна скарга не вплинула на вирок.
Вирок виконано 17 листопада 1941 року. Місце поховання невідоме.
Священномученика Ізмаїла Базилевського канонізовано 20.08.2000 Архієрейським Собором Руської Православної Церкви за поданням Алматинської єпархії.