Священномученик Іоанн Смирнов, диякон p1b2lft4bc1pljbsk1oa9akc8p33
Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Смирнов, диякон

Місяця листопада на 22-й день

Іван Якович Смирнов народився 12 листопада 1872 року в селі Пахомово Плещеєвської волості Тверської губернії в сім’ї торговця хлібом. Про життя священномученика до революції відомо мало, ми знаємо тільки, що з 1895 по 1899 рік він служив у Царській Армії.

У 1922 році єпископ Афанасій (Сахаров) висвячує Івана Яковича в сан диякона, і він починає служити в Даниловому монастирі. 1927 року отця Івана заарештовують і звинувачують в “антирадянській пропаганді, пропаганді серед церковників думки про обрання патріархом антирадянського діяча митрополита Кирила”. Настає вирок: 3 роки заслання до Сибіру. У 1930 році, після того, як термін заслання закінчився, диякон отримує “мінус” і оселяється в місті Володимирі, де служить у Миколо-Галейській церкві.

3 листопада 1931 року отця Іоанна знову заарештовують, приписують йому “участь у к/р групі церковників, близьких до єп. Афанасія (Сахарова), а/з збіговиська, допомогу ув’язненим і засланим”. Мабуть, доказів провини у влади виявилося на той момент недостатньо, тому що після 4 місяців утримання під слідством, заарештованого випускають. Десь у цей час отця Івана висвячують у сан священика і він продовжує служити в Миколо-Галейській церкві міста Володимира.

Наступний арешт відбувся 26 квітня 1936 року. Священик Іоанн Смирнов проходить в одній справі з єпископом Афанасієм (Сахаровим), який висвячував його, і засуджується до заслання в Казахстан. У селі Мар’ївка Тонкерейського району Північно-Казахстанської області засланий священик працює на маслозаводі.

24 листопада 1937 року отця Іоанна заарештовують на засланні. “Перебуваючи на засланні в Казахстані, підтримував зв’язки із засланим єпископатом, займався контрреволюційною агітацією” – написано в обвинуваченні.

На допиті у відповідь на вимогу слідчого розповісти про проведення контрреволюційної агітації, о.Іоанн не відповів: “Контрреволюційної агітації я не проводив. Існував на кошти родичів – отримував перекази”.

Трійка при УНКВС СРСР по Північно-Казахстанській області засудила священика Івана Яковича Смирнова до вищої міри покарання. 4 грудня 1937 року священномученик Іоанн був розстріляний. Місце поховання його невідоме.