Священномученик Іоанн Смирнов p1b2vfa32p1vtbk35153hb23e5
Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Смирнов

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Іоанн Михайлович Смирнов народився 1879 року в селі Лопасня (нині місто Чехов) Серпуховського повіту Московської губернії в сім’ї священика. Закінчив Заіконоспаське духовне училище і Московську духовну семінарію. У 1901 році був висвячений у сан диякона і служив у Москві при Вознесенській церкві на Великій Серпуховській вулиці.

У 1911 році закінчив Московську духовну академію. Отець Іоанн займався науковими працями, пов’язаними з аскетичною літературою. Хоча він не був ченцем, мав сім’ю, але цікавився питаннями серйозного духовного життя, православної аскези. У 1911 році отця Іоанна хіротонізували на священика. З 1911 по 1918 рік він обіймав кафедру славістики в Московській духовній академії. Викладав церковнослов’янську та російську мови з палеографією. Після закриття 1919 року Московської духовної академії отець Іоанн став служити в місті Бутурлинівці Воронезької губернії, а з 1923 року – в різних храмах Москви.

22 листопада 1937 року отця Іоанна заарештували. На допиті в нього вимагали зізнання в контрреволюційній діяльності та антирадянській пропаганді. Однак отець Іоанн ніякої провини за собою не визнав і нікого не обмовив. На підставі сфабрикованої слідчої справи 7 грудня 1937 року трійкою НКВС по Московській області священик Іоанн Смирнов був засуджений до розстрілу. 10 грудня 1937 року, в день престольного свята Знам’янської церкви, де служив отець Іоанн, він був розстріляний на полігоні Бутово під Москвою. Похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 17 липня 2002 року постановою Священного Синоду Руської Православної Церкви.