Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Смирнов

Місяця листопада на 22-й день

Священномученик Іоанн Якович Смирнов народився 1872 року в селі Пахомово Плещеєвської волості Тверської губернії в сім’ї торговця хлібом. У 1895-1899 роках служив у Царській армії. У 1922 році його висвятили на диякона і направили на служіння у Свято-Данилів монастир.

1927 року отця Іоанна заарештували за звинуваченням в “антирадянській пропаганді, пропаганді серед церковників думки про обрання патріархом антирадянського діяча митрополита Кирила” і засудили до 3 років заслання до Сибіру.

У 1930 році після звільнення диякон Іоанн оселився в місті Володимирі, жив у церковній сторожці і служив у Миколо-Міській церкві. Отець Іоанн відмовився визнавати “Декларацію” митрополита Сергія (Страгородського), в якій рекомендувалося поминати під час богослужінь радянську владу.

1931 року священнослужитель був повторно заарештований за звинуваченням в “участі в к/р групі церковників, близьких до єпископа Афанасія (Сахарова), антирадянських збіговиськах, допомозі ув’язненим і засланим”. Однак після чотирьох місяців утримання під слідством його було звільнено. Приблизно в цей час відбулася священицька хіротонія отця Іоанна, після якої він продовжив служити в Миколо-Городському храмі.

У 1936 році отця Іоанна втретє заарештували. Його звинувачували в “участі в к/р організації “Істинно-Православна церква””. Священик був засуджений до трьох років заслання в Казахстан, яке він відбував у селі Мар’ївка Тонкерейського району Північно-Казахстанської області.

24 листопада 1937 року отець Іоанн був заарештований на засланні за звинуваченням у тому, що він підтримував зв’язки із засланим єпископатом і займався контрреволюційною агітацією. На допиті отець Іоанн провини за собою не визнав. 2 грудня 1937 року трійка при УНКВС СРСР по Північно-Казахстанській області засудила священномученика до розстрілу. Розстріляний 4 грудня 1937 року і похований у невідомому місці.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку