Житія святих,  Жовтень

Священномученик Іоанн Рибін, пресвітер

Місяця жовтня на 6-й день

Священномученик Іоанн Юхимович Рибін народився 1877 року в селі Журавлине в Самарській губернії в селянській родині. Служив псаломщиком і півчим, а 1924 року був висвячений у диякона. Через рік він прийняв сан ієрея та служив у храмах Самарської області. 1929 року його було заарештовано і засуджено до заслання з конфіскацією майна. Перебуваючи на засланні в Карагандинській області, отець Іоанн служив у сільській церкві села Таволжанське. У 1931 році його засудили ще до 5 років заслання, і священик продовжив служити в Таволжанському приході до 1933 року, коли був вирок: 3 роки позбавлення волі за “невиконання хлібопоставок і м’ясопостачання і невиконання держзобов’язань з постачання картоплі”. Із в’язниці міста Акмолінська його звільнили за станом здоров’я. І отець Іоанн повернувся до Таволжанського, де продовжив священицьке служіння та опікування своєї пастви. 1937 року його заарештували за звинуваченням у антирадянській агітації. У слідчій справі йдеться, що він “почав організовувати нелегальні богослужіння в будинках колгоспників і в себе. Закликав колгоспників дотримуватися релігійних обрядів, свят. Збирав у себе молитовні збори”. Священномученика Івана Рибіна розстріляли 19 жовтня 1937 року.