Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Пірамідін

Місяця листопада на 19-й день

Священномученик Іоанн Петрович Пірамідін народився 1877 року в селі Іванисово Переяславського повіту Володимирської губернії в сім’ї священика. Закінчив духовне училище і духовну семінарію, деякий час працював учителем у церковно-парафіяльній школі. 1904 року Іоанна Петровича було визначено на священицьке місце до церкви села Кінобол і висвячено на священика, з 1914 до 1925 року служив у селі Маймор, обидва Юр’ївського повіту. Потім переїхав і служив у селі Груздєєво Южинського району Іванівської Промислової області. Був одружений, у сім’ї було п’ятеро дітей.

Отця Іоанна заарештували 21 жовтня 1930 року, звинуватили в антирадянській агітації та приховуванні срібних монет, збиранні грошей із парафіян на виплату церковного податку. Винним себе батюшка не визнав. Його засудили до трьох років виправно-трудового табору з конфіскацією срібних монет на суму 27 рублів.

Звільнившись, отець Іоанн влаштувався в селі Бойкове Лежневського району Іванівської області. Але там його знову заарештували 21 березня 1937 року, звинуватили в груповій контрреволюційній діяльності та засудили до п’ятирічного заслання в Казахстан. Відправлений у селище Майське Бескаргайського району Павлодарської області, працював на руднику. Черговий арешт відбувся 25 листопада 1937 року разом з іншими засланцями священнослужителями. Усі вони проходили у груповій справі, були звинувачені в контрреволюційній діяльності, засуджені до розстрілу і прийняли мученицьку кончину вночі 2 грудня 1937 року. Місце поховання залишилося невідомим.

Священномученика Іоанна Пірамідіна зараховано до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.