Священномученик Іоанн Парусников, пресвітер p1drncevc0vcgetta4ript13eq3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Іоанн Парусников, пресвітер

Місяця лютого на 22-й день

Священномученик Іоанн народився 2 червня 1869 року в селі Захарово Клинського повіту Московської губернії в сім’ї диякона Василя Парусникова. У 1890 році він закінчив Московську Духовну семінарію і був учителем у церковнопарафіяльних школах. 2 березня 1892 року він був висвячений на священника і служив на різних парафіях Московської єпархії до дня свого арешту.
Іоанн ПарусніковУ 1934 році протоієрея Іоанна було призначено настоятелем Успенського храму в селі Успенському Ногінського району. Успенський храм був збудований у 1756 році і за півтора століття ретельністю парафіян багато прикрашений і мав багату ризницю. У січні 1930 року храм закрили і перетворили на клуб, а ризницю розграбували. У липні 1930 року влада повернула храм православній громаді, багато чого з того, що було в ньому раніше, зникло, але для служіння все необхідне було знайдено.
Через деякий час отця Іоанна перевели до храму Різдва Богородиці в селі Нестерово Оріхово-Зуєвського району, де він також зіткнувся з тим, що влада використовувала будь-який випадок для переслідувань. З нестерівської церкви грабіжники викрали ризи з ікон і дароносицю. Оскільки все, що було в храмі, включно з предметами богослужбовими, за радянським законодавством належало державі, то влада під загрозою кримінального переслідування зажадала від священника повернення державі вартості викрадених предметів, і церковній громаді через відсутність коштів довелося просити відтермінувати виплату.
У жовтні 1937 року співробітники НКВС допитали чергових свідків – голову нестерівського колгоспу і місцевого комсомольця, які підписали необхідні слідчими свідчення. 10 лютого 1938 року отець Іоанн був заарештований і поміщений у Таганську в’язницю в Москві.
17 лютого 1938 року слідство було закінчено, і 19 лютого трійка НКВС засудила отця Іоанна до розстрілу. Протоієрея Іоанна Паруснікова було розстріляно 7 березня 1938 року, його поховали в безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.