...
Священномученик Іоанн Орлов, пресвітер p1drnc4679ol81hv1iu7cd41d5m3
Житія святих,  Лютий

Священномученик Іоанн Орлов, пресвітер

Місяця лютого на 22-й день

Священномученик Іоанн народився 1 листопада 1881 року в селі Любучани Подільського повіту Московської губернії в сім’ї священника Іоанна Петровича Орлова, який служив у цвинтарній Воскресенській церкві в Подольську. 1897 року Іван закінчив Перервинське духовне училище, а 1903 року – Московську Духовну семінарію, його висвятили на священника, і він служив у Троїцькому храмі в селі Троїцьке Звенигородського повіту Московської губернії, неподалік міста Воскресенська, яке за радянських часів отримало назву Істра.
Іоанн Орлову 1937 році в Троїцькому храмі служили два священники – Олександр Машков та Іоанн Орлов і диякон Петро Троїцький. Старостою храму був Михайло Степанович Строєв. 7 листопада 1937 року співробітники НКВС заарештували отця Олександра Машкова й ув’язнили його в Таганській в’язниці в Москві. Не витримавши важких тюремних умов, він дав свідчення проти своїх побратимів, обмовивши їх, і 18 листопада 1937 року священника Іоанна Орлова, диякона Петра Троїцького і старосту Михаїла Стрєєва заарештували та помістили в Таганську в’язницю в Москві. Того ж дня почалися допити.
– Вас заарештовано як учасника контрреволюційної групи. Дайте свідчення з цього питання, – зажадав від отця Іоанна слідчий.
– Учасником контрреволюційної групи я не є, – відповів священник.
– Чи знаєте ви нині заарештованого НКВС Машкова?
– Олександра Ілліча Машкова, священника Троїцької церкви, я добре знаю приблизно з 1911 року.
– Показаннями обвинуваченого Машкова ви викриваєтесь як учасник контрреволюційної групи. Дайте свідчення з цього питання.
– Я учасником контрреволюційної групи не є.
– Слідство пропонує вам бути правдивим і дати свідчення про вашу участь у контрреволюційній групі.
– Я заявляю, що учасником контрреволюційної групи не є.
– Вам зачитують свідчення обвинуваченого Машкова. Чи підтверджуєте ви їх?
– Показання обвинуваченого Машкова я не підтверджую.
Протягом кількох днів слідчий допитував священника, але отець Іоанн категорично відмовився визнати себе винним. 27 листопада 1937 року трійка НКВС засудила отця Іоанна до десяти років ув’язнення у виправно-трудовому таборі. Священник Іоанн Орлов помер 7 березня 1938 року в Маріїнському таборі в Кемеровській області, його поховали в безвісній могилі.

Знайшли помилку