Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Малиновський

Місяця листопада на 19-й день

Священномученик Іоанн Матвійович Малиновський народився 1881 року в селі Поймичье Ярославської губернії. Закінчивши духовну семінарію, він прийняв сан священика і служив у церкві села Нові Горки Лежиївського району Іванівської області. Пізніше був удостоєний сану протоієрея.

У 1930-ті роки отця Іоанна звинуватили в “контрреволюційній агітації” і засудили до 5 років заслання в Казахстан. Заслання він відбував у селищі Майське Бескаргайського району Павлодарської області, працюючи на руднику.

У листопаді 1937 року отець Іоанн був заарештований на засланні. На допиті йому закидали контрреволюційну діяльність, проте священик відповідав слідчому, що такою діяльністю не займався.

1 грудня 1937 року протоієрея Іоанна Малиновського було засуджено до розстрілу. Наступного дня вирок було приведено у виконання. Священномученик Іоанн похований у безвісній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.