Священномученик Іоанн Кочуров, Царськосельський, пресвітер p1b1211ifnm5v1v5d1gc3ojrb443
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Іоанн Кочуров, Царськосельський, пресвітер

Місяця жовтня на 31-й день

Священномученик Іоанн Олександрович Кочуров народився 1871 року в Рязанській губернії в сім’ї сільського священника. Закінчив Рязанську духовну семінарію і Санкт-Петербурзьку духовну академію. Служив місіонером в Алеутській і Аляскинській єпархіях. У 1895 році прийняв священний сан.

Служіння отця Іоанна відбувалося на православній парафії в Чикаго, в якій, як і в місті Стріторе, він організував Свято-Микільське і Трьохсвятительське братства, що входять до складу “Православного Товариства Взаємодопомоги”. Праці отця Іоанна були відзначені багатьма священицькими нагородами. У 1903 році під його керівництвом у Чикаго було побудовано новий храм на честь Пресвятої Трійці. У 1906 році його звели в сан протоієрея і призначили благочинним Нью-Йоркського округу східних штатів.

1907 року отець Іоанн повернувся в Росію і був направлений законовчителем у Нарвські чоловічу і жіночу гімназії, а також служив у Нарві в Преображенському соборі. У листопаді 1916 року протоієрея Іоанна направили служити в Катерининський собор Царського Села.

31 жовтня 1917 року в Царське Село увійшли більшовики. Збожеволілі червоноармійці заарештували священника, побили і розстріляли на царськосільському аеродромі на очах його сина-гімназиста, який утік за батьком. Тіло отця Іоанна перенесли до Катерининського собору, відспівали і доставили в усипальницю.

Мощі священномученика були знайдені 2006 року під час розкопок фундаменту собору святої Катерини, підірваного більшовиками.

Протоієрея Іоанна Кочурова зараховано до лику святих новомучеників і сповідників Руських 2 грудня 1994 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.