Священномученик Іоанн Хрустальов Ioann Hrustalev
Житія святих,  Листопад

Священномученик Іоанн Хрустальов

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Іоанн Васильович Хрустальов народився 1875 року в селі Починки Серпуховського повіту Московської губернії в сім’ї диякона. Закінчив духовне училище і Московську духовну семінарію. Одружився з донькою священика, у сім’ї народилося восьмеро дітей.

1900 року Іоанн Васильович був висвячений у сан диякона до Головінського жіночого монастиря, а за два роки його перевели до храму Різдва Пресвятої Богородиці села Владикіно під Москвою. У 1915 році овдовів. У 1917 році його висвятили в сан священика і призначили настоятелем владикинського храму. Пізніше був зведений у сан протоієрея.

Отець Іоанн, незважаючи на заборону влади, проводив служби в храмі і відвідував будинки односельців для відправлення треб. Коли тиск з боку влади посилився, задля безпеки сім’ї отець Іоанн пішов жити в маленьку сторожку на церковному подвір’ї і продовжив служити. Сім’я дбала про батюшку: маленька онука приносила їжу, доньки прали одяг. Народ до церкви ходив: у святкові та недільні дні храм був повний.

19 листопада 1937 року протоієрея Іоанна Хрустальова заарештували за неправдивим доносом і звинуватили в “контрреволюційній агітації терористичного характеру проти керівництва країни”. Винним себе священик не визнав. Його засудили до розстрілу і стратили 10 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських 27 березня 2007 року рішенням Священного Синоду Руської Православної Церкви.