Священномученик Іоанн Ганчев p1b006cd1choegrbcpp28oh493
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Іоанн Ганчев

Місяця жовтня на 20-й день

Народився святий 1878 року в селі Сіма Юріївського повіту Володимирської губернії. Закінчив Петроградську духовну семінарію. Навчаючись у семінарії, майбутній батюшка, котрий дуже любив живопис, відвідував художні курси.

Закінчивши духовну семінарію, Іван Ганчев у 1910 році був висвячений на священний сан і з благословення священноначалія попрямував для проходження пастирського служіння в Азербайджан. Спочатку свого перебування в Азербайджані отець Іоанн ніс послух настоятеля церкви на честь Боголюбської ікони Божої Матері села Олександрівка. З початком гонінь на церкву змушений був залишити Баку і перебратися з сім’єю до брата, котрий працював нотаріусом у Ленкорані.

20 березня 1933 року отця Іоанна за неправдивим обвинуваченням було заарештовано. 10 вересня «за контрреволюційну та шпигунську діяльність» отця Іоана було засуджено і вислано до Казахстану терміном на п’ять років.

Після закінчення заслання, повертався до Баку, де проживала його родина. По дорозі він був заарештований, направлений до Чимкента і там знову засуджений на три роки. Направлений до Карлагу для ув’язнених. Рішенням трійки УНКВС по Карагандинській області від 31 жовтня 1937 року священика Івана Ганчева було засуджено до розстрілу. Вирок виконано 2 листопада 1937 року. Похований у братській могилі на старому цвинтарі селища Долинка Карагандинської області.