...
Священномученик Ілля Рилько, пресвітер p1dnrp6u3adrpqps1ceg1iip1v9o3
Житія святих,  Листопад

Священномученик Ілля Рилько, пресвітер

Місяця листопада на 9-й день

Священномученик Ілля народився 1881 року в селі Ридомля Толочинської волості Оршанського повіту Могилівської губернії в сім’ї селянина Ігнатія Рилька. Закінчив учительську семінарію.
З 1906 по 1913 рік Ілля Рилько служив псаломником у селі Хлібне. Після прийняття священного сану 1914 року отець Ілля по черзі служив у селах Усохська Буда, Хлібне, Благовичі.
У 1934 році він переїхав до Московської області, де був визначений на служіння до Микільської церкви села Микільське-Гагарине Ново-Петровського району Московської області. Село Микільське було в 1775 куплено князем Сергієм Сергійовичем Гагаріним і на прізвище власника стало називатися Микільське-Гагаріно. У 1783 році було збудовано кам’яну церкву на честь святителя Миколая, в якій і служив останні роки свого життя отець Ілля. У 1936 році він був зведений у сан протоієрея.
23 вересня 1937 року отця Іллю призначили до Іллінської церкви цвинтаря Іллінського Сонячногірського району Московської області.
30 жовтня 1937 року протоієрей Ілля був заарештований і ув’язнений у Таганську в’язницю в Москві.
– З ким ви мали гарний зв’язок, і в чому він висловлювався? – спитав слідчий.
– Хороші знайомства я мав зі Смоляковим та священиком Казанцевим, нині вони обоє заарештовані за антирадянську агітацію. Зв’язок мій з ними висловлювався в тому, що ми ходили один до одного в гості, у приватній бесіді вели розмови про колгоспи та церкву, інших розмов ми не вели.
– Ви заарештовані як активного члена контрреволюційної групи Смолякова, яка проводила контрреволюційну агітацію серед населення. Наслідок вимагає ваших свідчень.
– Членом контрреволюційної групи я не перебував і агітації проти радянської влади не вів, зі Смоляковим та священиком Казанцевим я мав зв’язок лише особистого характеру, проти радянської влади ми ніколи нічого не говорили та не агітували, винним у цьому я себе не визнаю.
Слідчим було допитано голову колгоспу, який сказав, що чув від священика, як той казав: «У конституції пишуть, що свобода релігії, можна ходити будинками віруючих з іконами, а насправді цього не дають, радянська влада тисне попів податками, щоб дуже покінчити з релігією. У конституції пишуть одне, а насправді інше».
Інший лжесвідок сказав: «Піп залучає дітей до церкви, серед цих дітей був і мій п’ятирічний син. Був такий випадок: мого сина було залучено до церкви, там піп пригостив його “святим медом” і якимось пряником, крім того вчив його хреститися і бити поклони».
19 листопада 1937 року трійка НКВС засудила отця Іллю до розстрілу. Протоієрей Ілля Рилька було розстріляно 21 листопада 1937 року на полігоні Бутово під Москвою та поховано у невідомій спільній могилі.

Знайшли помилку