Житія святих,  Листопад

Священномученик Іларіон Соловйов, пресвітер

Місяця листопада на 25-й день

Іларіон Максимович Соловйов народився селі Кавелино Димитрієвського повіту Орловської губернії 1868 року. З життя цього священика, який постраждав за Христа, нам відомий лише період його висновків та заслань, тобто безпосередньо його мучеництво. Першого разу отця Іларіона заарештували в 1931 році, після чого за вироком було заслано в Казахстан, відбувати термін якого гнаний служитель Церкви приїхав до селища Майкудук Карагандинської області.
Про життя отця Іларіона на засланні ми дізнаємося зі слідчої справи: «…Проживаючи у селищі Майкудук Карагандинської області, Соловйов продовжував вести роботу священнослужителя, проводячи вдома обряди хрещення, відспівування, святкові богослужіння». Ця справа була сформована для другого арешту, організованого владою у грудні 1937 року. Як завжди в той час робилося, були залучені лжесвідки, свідчення яких відображені в звинуваченні: «За антирадянську пропаганду, що проводиться, висловилася в написанні контрреволюційного гасла із залученням одного зі школярів селища». Слідом за цим слідча справа констатує: «священик Іларіон Соловйов заарештований і засуджений…».
У грудні 1937 року трійка при УНКВС по Карагандинській області засудила священика Іларіона Соловйова до найвищої міри покарання – розстрілу. Вирок був виконаний 8 грудня.

Знайшли помилку