...
Священномученик Георгій Архангельський p1auf5cdr8d4o44h1633gk61ctr3
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Георгій Архангельський

Місяця жовтня на 1-й день

Священномученик Георгій народився 1872 року в селі Ярополець Волоколамського повіту Московської губернії в родині псаломщика Федора Архангельського. Після закінчення духовного училища він вступив до семінарії, провчився в ній один рік, а потім став служити псаломником у храмі.
У 1908 році Георгій Федорович був висвячений у сан диякона, а в 1917-му – у сан священика; служив аж до арешту в храмах Наро-Фомінського району. У 1935 році він служив у храмі Усічення голови Іоанна Предтечі в селі Афінєєве; незадовго до свого арешту його було призначено настоятелем храму Різдва Богородиці у селі Руднєво. Навколо цього храму зібралася невеличка громада черниць із закритої Зосимової пустелі. Черниці допомагали отцю Георгію у храмі, а також співали на кліросі.
У 1937 році голова сільради в Руднєві на вимогу начальника Наро-Фомінського відділу НКВС склав про отця Георгія довідку, де написав, що священик Георгій Архангельський об’єднав черниць закритого монастиря Зосимова пустель і є їхнім керівником. Усі черниці, що мешкають у навколишніх селах, щонеділі відвідують церкву, а також бувають на квартирі священика. Спів черниць у церкві відволікає віруючих від колгоспної роботи; політика Архангельського полягає в тому, щоб залучити якнайбільше віруючих до храму.
4 вересня 1937 року отця Георгія було заарештовано і ув’язнено в Наро-Фомінську в’язницю, де його жорстоко били, примушуючи до того, щоб він обмовив себе. Було викликано лжесвідків – священик і псаломщик, які підписали свідчення, потрібні слідчим.
– Чи задоволені ви тим, що довкола вас збиралися черниці? – спитав слідчий отця Георгія.
– Так, задоволений, тому що я зацікавлений у цьому, тому що вони допомагають мені у церкві, наприклад, співають у церкві, завдяки чому більше людей ходить у храм.
– Дайте слідству свідчення про антирадянську діяльність цієї групи монашок! – Запитав слідчий.
– Нічого про антирадянську діяльність цих черниць мені не відомо, – відповів священик, – також не відомі їхні настрої та думки про радянську владу.
– Дайте слідству свідчення про вашу контрреволюційну діяльність! – знову зажадав слідчий.
– Контрреволюційною діяльністю я не займався і уникав вести з кимось розмови на ці теми, – відповів священик.
На цьому слідство було завершено, і священика перевели до Таганської в’язниці у Москві. 9 жовтня 1937 року трійка НКВС засудила отця Георгія до розстрілу. Священика Георгія Архангельського розстріляли 14 жовтня 1937 року і поховали у безвісній спільній могилі на полігоні Бутово під Москвою.

Знайшли помилку