Священномученик Федір Ремізов p1au4tqpvv1djs1flh3u5j911iit3 1
Житія святих,  Листопад

Священномученик Федір Ремізов

Місяця листопада на 1-й день

Священномученик Ремізов Федір Миколайович народився в родині священника. Здобувши освіту, він прийняв священицький сан і служив у селі Вишегород Московської губернії.

Після жовтневого перевороту в селі встановилася радянська влада, представник якої міліціонер Мужеров вирізнявся особливою жорстокістю Обурені його лиходійствами селяни вбили його. На знак помсти з Москви було надіслано загін карателів-латишів, які мали жорстокістю страт налякати селян і винищити всіх священників, що не погодяться зректися Бога і зняти з себе сан.

14 листопада 1918 року, у престольне свято храму – пам’ять безсрібників і чудотворців Косьми і Даміана, було зарубано церковного сторожа і вбито селян, запідозрених у вбивстві міліціонера. Надвечір карателі з’явилися до отця Феодора в дім, забрали його і повели в сільраду разом зі священником Олександром Смирновим. Дорогою обох батюшок по-звірячому вбили. На третій день відбулося відспівування і поховання священномучеників. На похорон зібралося безліч народу. Влада через острах перед народом визнала священників невинними й узяла участь у похованні, представники влади йшли серед парафіян із білим стягом на знак невинності мучеників.

Мощі священномучеників Олександра і Феодора було знайдено 8 жовтня 1986 року, їх помістили в храмі Казанської ікони Божої Матері в місті Реутові, де 2001 року було освячено боковий вівтар в ім’я Собору новомучеників і сповідників Руських.

Священномученики Олександр Смирнов і Феодор Ремізов зараховані до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.