...
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Димитрій Троїцький, пресвітер

Місяця жовтня ан 21-й день

Священномученик Димитрій Іванович Троїцький народився 1905 року в благочестивій родині чиновника в місті Кашині. Батьки виховали дітей у такій гарячій вірі, що всі четверо їхніх синів стали священниками. Димитрій закінчив духовне училище і був висвячений у сан священника до храму села Перетер’є Сонківського району. За ревне і щире служіння парафіяни полюбили молодого священника, в якому вбачали істинного православного пастиря.

У 1930 році отця Димитрія заарештували за зберігання п’ятдесяти одного рубля сріблом і засудили на три роки в концтабір. Його відправили на будівництво Біломорсько-Балтійського каналу. Після звільнення він знову повернувся в село Перетер’є. Його служіння, як і служіння всякого священника в той час, викликало пильну увагу влади.

Коли 1937 року вийшов указ Сталіна про знищення Церкви, НКВС збирало всілякі відомості про отця Димитрія. 19 вересня 1937 року отець Димитрій був заарештований і поміщений до в’язниці в Бежецьку. З обвинувального висновку: “…за своїми переконаннями є контрреволюційним церковником, усіма фібрами своєї свідомості і дій противник соціалістичного будівництва. Після повернення з місця ув’язнення своїх переконань не покинув, знову став служити в церкві як священник. Будучи контрреволюційно налаштованим, у промовах, які він виголошував під час церковного служіння, займався контрреволюційною агітацією за відрив учнівської молоді від шкільного навчання і залучення її у відвідувачі церкви. У листах до своїх знайомих висловлював свої контрреволюційні переконання, спрямовані проти революційної теорії марксизму-ленінізму. Користуючись короткозорістю правління колгоспу, був допущений на роботу в колгосп і в 1936 році заробив сто трудоднів. …винним себе не визнав”. 1 листопада Трійка НКВС засудила священника до розстрілу. Розстріляний 3 листопада 1937 року.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

Знайшли помилку