Священномученик Борис Івановський Boris Ivanovskiy
Житія святих,  Листопад

Священномученик Борис Івановський

Місяця листопада на 27-й день

Священномученик Борис Павлович Івановський народився 1897 року в Москві в сім’ї поштового службовця. Закінчив реальне училище і духовну семінарію і працював редактором у Російському Телеграфному агентстві. Після революції Борис Павлович вирішив присвятити своє життя служінню Богу, 1923 року його висвятили на священика, і він служив у храмах Павлово-Посадського району.

У 1930 році в Павловому Посаді на стінах Василівського монастиря з’явилися листівки, які влада розцінила як контрреволюційні. Отця Бориса заарештували за підозрою в їх розклеюванні та протримали в ув’язненні два тижні, але через недоведеність провини звільнили.

Наприкінці 1930 року отця Бориса визначили служити в храм Живоначальної Трійці в Листах на Стрітенці в Москві. Через кілька років храм закрили, і отця Бориса перевели в храм святителя Григорія Неокесарійського на Великій Полянці. За бездоганне служіння батюшка був зведений у сан протоієрея. Жив він у селі Леоново на околиці міста.

15 листопада 1937 року отця Бориса заарештували з двома іншими священиками, які проживали в селі Леоново, і помістили в Таганську в’язницю. Один зі священиків, який почав відходити від Церкви, дав проти своїх товаришів по службі свідчення. Отця Бориса звинуватили в контрреволюційній агітації і засудили до розстрілу. Страчений 10 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою і похований у безвісній спільній могилі.

Зарахований до лику святих новомучеників і сповідників Руських у серпні 2000 року на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.