Житія святих,  Листопад

Священномученик Андрій Шершнєв, пресвітер

Місяця листопада на 25-й день

Священномученик Андрій народився 1869 року у селі Нижнє Маслово Зарайського повіту Рязанської губернії у ній селянина Володимира Шершнева.
У 1882 році Андрій Шершнєв поїхав до Петербурга, де працював статевим у шинку. У столиці він заочно навчався в учительській семінарії та посилено займався самоосвітою. У 1890 році він поїхав до Київської губернії, де був прийнятий на роботу вчителем до школи грамотності. За вісім років він пропрацював у чотирьох школах, продовжуючи займатися самоосвітою. З 1898 до 1921 року Андрій Шершнєв працював учителем у трьох школах Зарайського повіту Рязанської губернії.
На початку 1920-х років він захворів і жив на утриманні сина. Андрій Шершнєв відвідував храм Різдва Христового у селі Пронюхлове. У цьому храмі у свій час він, як аматор церковного співу, виконував обов’язки псаломщика.
У 1931 році Андрій Володимирович Шершнєв був висвячений на священика до Благовіщенської церкви в селі Степанівському Раменського району Московської області. 1932 року його перевели до Троїцької церкви у селі Троїцькі-Озерки Коломенського району, 1933 року – до Введенської церкви села Чанки того ж району. 1935 року отця Андрія було переведено до Троїцької церкви в селі Троїцькі-Озерки.
Влітку 1937 року до НКВС надійшли заяви двох селян, у яких вони обмовляли отця Андрія в антирадянській діяльності, яку той нібито проводив під час обходу будинків віруючих, де звершував молебні.
На вимогу НКВС на отця Андрія у сільраді було складено довідку, в якій йшлося про те, що «Шершнєв заважатиме на селі і ми вважаємо, що його треба вижити як клас». Слідчі НКВС допитали п’ять лжесвідків, які дали свідчення проти отця Андрія.
27 листопада 1937 року священика Андрія Шершнева заарештували і ув’язнили в Коломенську в’язницю, а потім перевели до Таганської в’язниці в Москві. Під час допиту слідчий зачитував Андрієві свідчення лжесвідків, вимагаючи підтвердити їх. Але на всі погрози священик відповідав, що ці свідчення не підтверджує і винним себе ні в чому не визнає.
1 грудня 1937 року трійка НКВС засудила отця Андрія до розстрілу. Священика Андрія Шершнева розстріляли 8 грудня 1937 року на полігоні Бутово під Москвою і поховали в невідомій спільній могилі.