Священномученик Андрій Воскресенський p1avtimoilsuj1qjksiu1l3bvm63
Житія святих,  Жовтень

Священномученик Андрій Воскресенський

Місяця жовтня на 18-й день

Священномученик Андрій народився 2 жовтня 1884 року. Андрій Володимирович закінчив Заїконоспасське духовне училище та Московську Духовну семінарію, а згодом і Московську Духовну академію.
У 1912 році він був висвячений у сан священника, парафіяни полюбили доброго пастиря, який намагався допомагати їм словом і ділом. На першому ж проханні він ішов виконувати треби, за будь-якої погоди — і під час зливи, і в тріскучий мороз. Він завжди знаходив час, щоб скопати город чи накосити сіна самотньому старому. Він був людиною, яка намагалася жити у світі з усіма, і яку однаково любили як парафіяни, так і домашні. Коли він приїжджав із села Карпова до Москви, де жила його родина, всі місцеві дітлахи бігли йому назустріч, і для кожного він знаходив привітне слово та маленький гостинець.
Протоієрей Андрій був заарештований владою 7 жовтня 1937 року за звинуваченням у «агітації проти керівників радянського уряду та колгоспів» і ув’язнений у місті Коломнах. Було викликано лжесвідків, які дали свідчення, потрібні слідчому. Потім ці свідчення були зачитані отцю Андрію, і він послідовно одне за одним спростував усі лжесвідчення.
17 жовтня 1937 року отця Андрія засудили  до розстрілу. Протоієрей Андрій Воскресенський був розстріляний 31 жовтня 1937 року та похований у невідомій могилі.
Зарахований до святих Новомучеників і Сповідників Руських на Ювілейному Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви в серпні 2000 року для загальноцерковного шанування.